Wybierz Grę
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Choose a language
Wskazówki dot. produktów

      Tworząc ten dział pomyśleliśmy o osobach które pierwszy raz spotykają się z naszym produktem i chciałyby dowiedzieć się jak składać inserty, aby zrobić to bez problemu, czyli dość szybko a jednocześnie bez uszkodzenia elementów.

 

1. INSTRUKCJA

Jeśli jest dołączona do produktu, wymaga zapoznania się z nią w celu poznania wskazówek dotyczących składania. W przypadku gdy insert składa się z kilku pudełek/elementów takich jak pudełko na żetony, pudełko na karty itp. każdy z nich będzie w instrukcji oznaczony inną literą (np. A, B,C...). Następnie części składające się na ten element, będą oznaczone literą tego elementu oraz cyfrą (np. A1, A2, A3...). Elementy należy delikatnie wypychać zgodnie z kolejnością numeryczną i w takiej kolejności je składać. Jest to bardzo ważne, aby zawsze używać prawidłowego elementu, gdyż bywają części nieznacznie różniące się od siebie. W przypadku wypchnięcia wszystkich części jednocześnie może wystąpić problem z czytaniem instrukcji co znacznie wydłuży czas potrzebny do złożenia insertu.

 

2. SKŁADANIE

Nasze inserty przygotowujemy z dokładnością co do 0,1mm. Pudełka często jesteśmy w stanie złożyć bez używania kleju do takiej postaci aby się nie "rozpadały". Klient dzięki temu ma pewność że może dość szybko złożyć swoje pudełko a następnie wzmocnić je klejem do drewna typu WIKOL. Należy pamiętać że na elementy drewniane wpływają niestety warunki atmosferyczne, drewno potrafi puchnąć i delikatnie się deformować. Dlatego mogą pojawić się elementy które będą luźniej się trzymały siebie i należy je wtedy obowiązkowo wzmocnić w tych miejscach klejem, oraz mogą pojawić się takie które będą potrzebowały trochę siły aby zostały złożone. Należy wtedy pamiętać o tym aby składać inserty na równych podłożach, nie robić nic na siłę. "Ząbki" pudełek wpychać w takich sytuacjach pojedynczo, trzymając obie części pewnie w obu rękach. Składanie tzw. "w powietrzu" może doprowadzić do uszkodzenia elementów.

 

3. KLEJENIE

Jeśli chodzi o metody klejenia to wyróżniamy dwie:

1. Klejenie każdego elementu przed złożeniem - da nam to na pewno silniejsze spoiwo elementów, jednak pochłania zdecydowanie więcej czasu

2. Klejenie złożonych elementów - w tej metodzie, stosujemy klejenie po złożeniu, znaczy to że gdy mamy złożony dany element, nanosimy klej na miejsca newralgiczne takie jak "ząbki" krawędziowe, narożniki itd.

Niezależnie od zastosowania danej metody klejenia, nasz produkt powinien zostać na kilka godzin w celu dokładnego wyschnięcia.

 

4. POZIOM TRUDNOŚCI ZŁOŻENIA PRODUKTU

Tworząc klasyfikacje kierowaliśmy się kilkoma kryteriami, np. takimi jak: wymagana zdolność manualna składającego, czas składania, opcja klejenia, łączenia elementów, zarówno drewnianych jak i tych z innych materiałów itd. Poziom taki znajdziecie przy każdym naszym produkcie wymagającym samodzielnego złożenia.

 

Poziom 1: Łatwy insert, składający się zazwyczaj z kilku elementów tworzących jeden box, nie wymagający raczej instrukcji z powodu prostoty składania. Insert o tym poziomie trudności często nie wymaga kleju w celu prawidłowego funkcjonowania, choć w dalszym ciągu jest on zalecany.

Do złożenia w 5 min.

Poziom 2: Łatwy insert, z którym wielu użytkowników poradzi sobie bez instrukcji. Nie posiada skomplikowanych elementów. Do złożenia wymagany jest klej do drewna.

Do złożenia w 20min.

Poziom 3: Średnio-zaawansowany insert, do złożenia którego niezbędna będzie instrukcja. Insert może posiadać większą ilość elementów dlatego wskazane jest szczegółowe zapoznanie się z instrukcją i kolejnością składania.

Do złożenia w 40min

Poziom 4: Zaawansowany insert, do złożenia którego niezbędna będzie instrukcja. Posiada dużo elementów które mogą być podobne do siebie, dlatego zalecamy dokładne zapoznanie się z instrukcją.

Do złożenia w 60min

Poziom 5: Zaawansowany insert, posiadający cechy z Poziomu 4, a dodatkowo posiadający elementy z innych materiałów taki jak np. pleksi, którą trzeba połączyć ze sklejką. Tutaj Sugerujemy używania kleju uniwersalnego typu KROPELKA do łączenia materiałów o różnych strukturach.

Do złożenia w 60 min

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl